سیر

Garlic
سیر / Garlic / Allium sativum

نام: سیر

نام انگلیسی: Garlic

نام علمی: Allium sativum

حدود پنج هزار سال است که انسان از مزایایی سیر بهره میبرد. معروف است که این گیاه باعث پایین آوردن چربی (کلسترول) خون میشود. حتی پزشکان امروزه نیز اثر این گیاه را در کم کردن خطر بروز سکته های قلبی مورد تایید قرار میدهند. سیر همچنین دارای اثر تقویت کنندگی سیستم ایمنی بوده و یک آنتی بیوتیک میباشد. بوی قوی آن عمدتا بخاطر ترکیبات گوگردی آن میباشد که خواص پزشکی آن نیز مربوط به همین ترکیبات است.

قسمتهای مورد استفاده گیاه سیر:

پره ها: بطور گسترده ای برای عفونتها، بخصوص عفونتهای ریه، اختلالات گوارشی و عفونتهای قارچی مثل برفک استفاده میشود. سیر باعث پایین آمدن چربی (کلسترول) خون شده و از قلب محافظت میکند. همچنین با گشاد کردن عروق محیطی بدن باعث پایین آمدن فشار خون میگردد. سیر به تنظیم قند خون بدن نیز کمک میکند و برای بیماران دیابتی مفید میباشد. گفته میشود که سیر تا حدودی جلوی بروز سرطان را میگیرد.

اثرات سیر بر بدن:

خلط آور، آنتی بیوتیک، افزایش دهنده تعرق بدن، پایین آورنده فشار خون، ضد انعقاد خون، پایین آورنده چربی (کلسترول) خون، پایین آورنده قند خون، آنتی هیستامین، ضد انگل، بادشکن و ضد عفونی کننده، افزایش مصونیت در مقابل بیماری، کرم کش، محرک و تقویت کننده بدن، داروی سرماخوردگی و زکام، درمان کننده سل، رقیق کننده خون، بهبود تنفس، از بین برنده لقوه و رعشه، از بین برنده رطوبت معده و درد مفاصل و سیاتیک و نقرس، تقویت کننده نیروی جنسی، افزایش تولید اسپرم، درمان زخم ریه و درد معده، سنگ شکن، رفع آب آوردن بدن، رفع میخچه کف پا، ضد انعقاد و لخته شدن خون، از بین برنده سلولهای سرطانی، رفع سرطان جهاز هاضمه.

این گیاه را با زیره بپزید، برای تقویت دندان مفید است.

مالیدن سیر پخته به دندان، درد دندان را تسکین میدهد.

سیر را بسوزانید و با عسل مخلوط کنید و ضمادی از آن درست کنید که این ضماد برای رفع خون مردگی زیر پلک چشم مفید است.

یکی از دانشمندان آمریکایی که در دانشگاه فلوریدا روی مرض ایدز تحقیقی میکند معتقد است که این گیاه روی مرض ایدز اثر مثبت دارد.

مصرف این گیاه مقدار کلسترول خون را پایین می آورد. مقدار LDH را کاهش میدهد. مقدار مصرف سیر برای این منظور ۳۰ گرم در روز است. جالب است که با مصرف آن در چند ماه اول مقدار کلسترول ممکن است بالا رود و این بدین علت است که کلسترول از داخل نسوج خارج شده و داخل خون میشود که از آنجا دفع گردد بعد از اینکه کلسترول بحالت نرمال رسید باید برای نگهداری آن روزی نصف سیر خام مصرف کرد.

طریقه مصرف:

جهت ضد عفونی کردن دستگاه تنفسی در هنگام بیماریهای مربوطه از شربت سیر استفاده کنید: مقدار ۱۰۰ گرم سیر را با ۲۰۰ گرم آب و ۲۰۰‌‌ گرم شکر یا قند مخلوط کرده و آن را و آن را بجوشانید تا له شود. مقدار مصرف برای این منظور سه قاشق سوپخوری در روز است. همچنین بخاطر بوی نامطبوع آن بهتر است به صورت کاملا خرد شده در شیر برای درمان افزایش فشار خون، تصلب شرایین، ناراحتیهای گوارشی (اسهال، اتساع روده) و التهاب مخاط برونشها خورده شود.

ویژگی (مزاج): دارای طبیعت بسیار داغ، خشک و تندی میباشد.

هشدار:

با آنکه این گیاه خواص بسیاری دارد باید به حد اعتدال مصرف شود. زیرا استفاده زیاد از آن در بعضی اشخاص موجب سردرد، ضعف نیروی جنسی، ضعف چشم و عوارض بواسیر میشود. همچنین برای آنهاییکه اسهال دارند مضر است.

آنهاییکه معده ضعیف دارند و بطور کلی سیستم هاضمه آنها ضعیف است نباید در خوردن سیر افراط کنند.

کسانیکه یبوست دارند نباید از این گیاه بخورند و برای رفع مضرات آن سیر را باید با آب و نمک پخته و کمی به آن روغن بادان یا کره اضافه کنید تا مضر نباشد.

اشخاصی که گرم مزاج هستند اگر بخواهند سیر بخورند طبق توصیه ابن سینا حکیم ایرانی باید سیر را بپزند یا از سیر ترشی استفاده کنند.

برای پختن سیر پس از پوست کندن آن را بمدت سه دقیقه بخار دهید. اشخاصی که دارای فشار خون پایین هستند نیز نباید سیر بخورند و همینطور کسانیکه آلرژی دارند نباید از سیر استفاده کنند.

سیر دارای طبیعت بسیار گرمی میباشد و میتواند باعث ناراحتی معده شود.

از مصرف مقادیر زیاد سیر در دوران بارداری و شیردهی خودداری نمایید چون میتواند مشکلات گوارشی مثل سوزش سر معده ایجاد کند . نوزادان نیز ممکن است از مزه سیر که در شیر مادران ایجاد میشود خوششان نیاید.

بوی تند سیر میتواند از دهان و پوست بدن خارج شود. خوردن جعفری تازه میتواند آن را تا حدودی از بین ببرد.

GarlicGarlic

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید