زنجبیل

Ginger
زنجبیل / Ginger / Zingiber officinale

نام: زنجبیل

نام انگلیسی: Ginger

نام علمی: Zingiber officinale

منشا این گیاه قاره آفریقا می باشد اما حدود ۲۰۰۰ سال است که به عنوان یک داروی گیاهی در اروپا مصرف می شود. از آنجاییکه دارای طبیعت خشک و داغی می باشد، از آن بطور سنتی برای گرم شدن معده و از بین بردن لرز استفاده می شود. در کشور چین برای کم کردن سمیت بعضی از گیاهان، از زنجبیل استفاده می شود.

قسمت های مورد استفاده گیاه زنجبیل:

ریشه تازه: در چین از ریشه تازه برای افزایش تعرق بدن و نیز بعنوان یک خلط آور برای درمان سرماخوردگی استفاده می شود. همچنین برای درمان اسهال و متوقف کردن خونریزی از آن استفاده می گردد. در کشورهای غربی از این گیاه برای تقویت گردش خون بدن استفاده می شود.

ریشه خشک: برای گرم کردن و تحریک معده و ریه ها استفاده می شود.

همچنین برای جلوگیری از حال بهم خوردن در حین مسافرت و نیز در تهوع های شدید دوران بارداری و بعد از عمل های جراحی از آن استفاده می شود.

اثرات زنجبیل بر بدن:

تقویت کننده گردش خون بدن، تقویت معده و بدن، افزایش دهنده تعرق بدن، خلط آور، ضد تهوع و استفراغ، ضد عفونی کننده، ضد اسپاسم، ضد نفخ، ضد باکتری٬ بادشکن و ضد نفخ، درمان سرماخوردگی و گلو درد.

پزشکان چینی جدیدا کشف کرده اند که شربت زنجبیل بهترین دارو برای معالجه زخم معده میباشد.

زنجبیل تازه، شربت و چای زنجبیل در بدن گرما تولید کرده و بدینوسیله مواد سمی و زاید بدن را بصورت عرق از بدن خارج میسازد.

این گیاه برای خانمهاییکه عادت ماهیانه آنها عقب می افتند تجویز شده است.

این گیاه را حتی برای کمپرس نیز میتوان استفاده کرد که سموم بدن را خارج میسازد. برای این منظور ابتدا چای آن را استفاده کنید. دستمالی را با آن آغشته و آب اضافی آن را فشار داده در محل زخم یا درد بگذارید.

شربت آن برای زخم معده بسیار مفید است. مبتلایان به زخم معده باید هر روز قبل از غذا یک قاشق چایخوری از شربت را همراه با کمی آب بنوشید. زخم معده آنها پس از مدتی التیام خواهد یافت.

طریقه مصرف:

یک قاشق چایخوری پودر خشک گیاه و یا دو قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده تازه را داخل قوری ریخته روی آن آبجوش بریزید و به مدت پنج دقیقه آن را با حرارت ملایم دم کنید و سپس آن را با عسل شیرین کرده و میل کنید.

چای زنجبیل هر چقدر بیشتر بماند و دم بکشد تندتر میشود. حتی میتوان چای زنجبیل را بعد از سرد شدن در داخل یخچال گذاشت و خنک کرد و مانند یک نوشابه سرد استفاده نمود.

برای تهیه شربت آن، یک قسمت زنجبیل رنده شده را با سه قسمت عسل مخلوط کرده و در شیشه در بسته در یخچال نگهداری کنید و هر موقع خواستید مصرف کنید.

برای درست کردن تنتور زنجبیل میتوانید از الکل ۵۰ درجه استفاده نمایید. یک قسمت زنجبیل رنده شده را با سه قسمت الکل مخلوط کرده و داخل یک شیشه تیره رنگ بریزید و بمدت چهارده روز آن را چند بار در روز تکان دهید. بعد از این مدت آن را صاف کرده و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

ویژگی (مزاج): دارای طبیعت خشک، داغ و تندی می باشد.

 GingerGingerGinger

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید