آموزش نحوه کاشت، پرورش و نگهداری از گیاه خربزه در خانه

کاشت خربزه

گیاه خربزه، میوه‌ ایست یکساله که در فصل تابستان محبوبیت زیادی دارد. این میوه برای رفع عطش در گرمای تابستان بسیار عالی بوده و در کنار خواص بسیار زیادی که دارد می‌تواند روزهای تابستان را بسیار لذتبخش کند. کاشت این میوه، خوردن آن را بسیار لذتبخشتر می‌کند. ادامه مطلب را مطالعه کنید تا با روش کاشت این میوه خوش طعم آشنا شوید:

نام فارسی: خربزه

نام علمی: Cucumis melo

نام انگلیسی: Persian melon

مکان کشت گیاه خربزه : دمای مناسب کاشت ۲۱ درجه و در محیط گرم و خشک بهتر رشد کرده و محصول بهتری می‌دهد. همچنین محیط کشت باید کاملا نورگیر باشد.

زمان مناسب کاشت خربزه: اواسط بهار تا اوایل تابستان

خاک مناسب: در انواع خاک‌های رسی شنی و لومی می‌توان آن را کشت کرد به شرطی که خاک اسیدی نباشد.

این گیاه باید در خاکی که مقادیر زیادی کلسیم، پتاسیم، ازت و کمی اسید فسفریک دارد کاشته شده و از کاشت آن در خاک اسیدی اجتناب کنید.

آبیاری:در محیط‌های گرم هر دو روز یکبار آبیاری انجام گیرد.

روش تکثیر گیاه خربزه:

اگر کشت را در باغچه انجام می‌دهید بهتر است به صورت جوی و پشته کشت انجام شود. فاصله بین دو جوی ۲ متر و فاصله بوته‌ها از هم نیم متر باشد. هر قسمتی که کشت را می‌خواهید انجام دهید تعدادی گودال با فاصله گفته شده ایجاد کنید و در هر گودال ۳ – ۴ بذر را در عمق ۳ سانتیمتر بکارید. بعد از جوانه‌زنی بوته‎‌ها، آنهایی که ضعیفتر هستند را حذف کنید.

در کشت گلدان هم گلدانی مناسب استفاده کنید که کف آن سوراخ داشته و چند سنگ کوچک در کف گلدان برای خروج بهتر آب قرار دهید و گلدان را با خاکی سبک پر کرده و ۲ – ۳ بذر داخل گلدان قرار دهید تا رشد کند. بعد از جوانه‌زنی و ۴ برگی شدن بوته‌های ضعیفتر را از کف برش دهید تا ۱ بوته در داخل گلدان به خوبی رشد نماید.

برای ابتدای رشد باید گلدانی کوچک استفاده کرد و بعد از اینکه بوته چند برگی شد آن را به گلدانی بزرگ انتقال دهید تا به راحتی ریشه رشد کرده و بوته‌ای قوی تولید کند.

نکات پرورشی گیاه خربزه:

بعد از چهار برگی شدن بوته و ساقه فرعی بیشتر از ۱۰ سانت شد، ساقه فرعی را از بالای برگ دوم قطع کنید تا گیاه شروع به گلدهی به صورت نر و ماده کرده و میوه بدهد. در واقع باید در بوته در حال رشد که تولید دو ساقه فرعی می‌کند، بعد از ساقه فرعی، ساقه اصلی را حذف کنید و تا برگ هفتم از هر ساقه فرعی، ساقه‌های فرعی ثانویه که بر روی ساقه فرعی هستند را قطع کرد.

در خربزه برای اینکه میوه‌ای مرغوب تولید شود باید قبل از برگ هفتم بر روی بوته، تمام ساقه‌های فرعی ثانویه، گلهای نر و ماده و تمام میوه‌ها حذف شده و فقط روی هر بوته ۲ میوه نگه داشته شود. بعد از اینکه ۲ تا ۳ میوه مشخص گردید حذف نهایی گلها و میوه‌ها انجام می‌گردد.

خربزه رسیده رنگ پوست سبز مایل به زرد دارد و برجستگی روی میوه سفت‌تر است.

اگر نمی‌خواهید از سموم برای دفع آفات استفاده کنید بعد از مشخص شدن ۲ تا ۳ خربزه‌ای که قرار است بر روی بوته باقی بماند، میوه را درون برگهای دورش پیچیده و زیر خاک قرار دهید تا مرحله‌ای که میوه کمی رشد کرده و پوست میوه کمی ضخیم شده و خطوط روی میوه ظاهر شود.

برای این گیاه در زمانی که فضای کافی برای رشد وجود ندارد از داربست استفاده کنید و میوه را با توری به داربست وصل کنید تا بوته آسیب نبیند.

برای مطالعه خواص دارویی خربزه بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

خواص دارویی گیاه خربزه

کاشت خربزه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید