بنفشه سه رنگ

Sweet violet & Heartsease
بنفشه سه رنگ / Sweet violet & Heartsease / Viola Spp

نام: بنفشه سه رنگ

نام انگلیسی: Sweet violet & Heartsease

نام علمی: Viola Spp

گیاه بنفشه سه رنگ در انواع مختلفی وجود دارد که از زمانهای باستان در طب گیاهی مورد استفاده قرار می گرفته است. هومر در کتاب تاریخ خود به استفاده مردم اهل آتن از گیاه بنفشه برای کم کردن عصبانیتشان اشاره کرده است و همچنین آنها تاجی از گلهای بنفشه درست میکردند و اعتقاد داشتند که برای پیشگیری از سردرد و سرگیجه مفید میباشد.

با ترکیب با چند گیاه دیگر، از بنفشه برای درمان اگزمای کودکان در بیمارستان لندن با موفقیت استفاده شده است.

قسمتهای مورد استفاده گیاه بنفشه سه رنگ:

قسمتهای هوایی (قسمت های بیرون از خاک): در انواع مختلفی از بیماری های پوستی از آن استفاده شده است. بعنوان خلط آور، در درمان سرفه ها بکار می رود. همچنین برای تقویت عروق خونی موثر میباشد. در دهه ۱۹۳۰ میلادی نوعی از گل بنفشه به نام Odorata بطور گسترده ای در درمان سرطانهای پستان و ریه مورد استفاده قرار گرفت.

اثرات گیاه بنفشه سه رنگ بر بدن:

ضد التهاب، خلط آور، ادرار آور، ضد تومور، ملین، ضد روماتیسم، ضد میکروب، تب بر و عرق آور، درمان التهاب مخاط برونشها و رماتیسم.

طریقه مصرف:

از طریق خوراکی همیشه به شکل تیزان (دو قاشق غذاخوری پر از گیاه نرم شده را با نیم لیتر آب بجوشانید و بگذارید بماند) برای خیز عمومی و التهاب مخاط دستگاه تنفسی مصرف میشود. برای از بین بردن بثورات پوستی در کودکان و بزرگسالان استفاده میشود. اثر آن از طریق خوراکی با مصرف خارجی کمپرسهای همین دم کرده تقویت میشود. همچنین برای رماتیسم، بویژه رماتیسم مفاصل که با تب همراه است مقدار ذکر شده بالا روزی دوبار مصرف میشود.

مقدار ۴۰ تا ۶۰ گرم گل بنفشه سه رنگ، تصفیه کننده خون، ملین، مدر، مقوی و برای بواسیر مفید است. این مقدار را به مدت ۵ دقیقه در یک لیتر آبجوش بجوشانید و یکماه و نیم هر روز بین غذا مصرف کنید.

مزاج: دارای طبیعت مرطوب، تند، سرد و کمی تلخ می باشد.

هشدار: از مصرف مقادیر زیاد گیاه بنفشه خودداری نمایید زیرا می تواند منجر به تهوع و استفراغ شود.

Sweet violet & HeartseaseSweet violet & HeartseaseSweet violet & Heartsease

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید