توت فرنگی وحشی

Wild Strawberries
توت فرنگی وحشی / Wild Strawberries / Fragaria Vesca

نام: توت فرنگی وحشی

نام انگلیسی: Wild Strawberries

نام علمی: Fragaria Vesca

نامهای رایج: توت فرنگی، چیالک

از تمام قسمت های میوه، برگ ها و ریشه توت فرنگی از زمان های گذشته استفاده های پزشکی می شده است. زمانی ریشه گیاه توت فرنگی بعنوان یک داروی ضد اسهال در بین مردم طرفدار داشت و از ساقه آن برای درمان زخم ها استفاده می کردند. میوه توت فرنگی را بعنوان خنک کننده مصرف می کردند.

قسمت های مورد استفاده گیاه توت فرنگی وحشی:

برگ های توت فرنگی: بعنوان یک داروی قابض در درمان اسهال و تهوع بکار می رود. همچنین یک داروی ادرار آور و پاک کننده می باشد که در نقرس و آرتروز می توان از آن استفاده نمود.

میوه توت فرنگی: صدها سال است که از میوه توت فرنگی به منظور زیبایی پوست استفاده می شود و برای سفید شدن پوست و از بین بردن کک و مک ها آن را بکار می برند. از توت فرنگی له شده برای درمان فوری آفتاب سوختگی های خفیف استفاده می کنند. میوه توت فرنگی یک داروی تقویتی برای کبد می باشد. بخاطر اثرات ضد میکروبی آب توت فرنگی، در گذشته از آن برای درمان حصبه استفاده می شده است.

اثرات گیاه توت فرنگی وحشی بر بدن:

ادرار آور، قابض، ترمیم کننده زخم ها، ملین، تقویت کننده کبد، پاک کننده خون، ضد رماتیسم، تسکین دهنده.

برگها به صورت سنتی به عنوان قابض خفیف برای درمان اسهال و التهابهای مخاطی دهان (به صورت محلول غرغره) مورد استفاده قرار میگیرد.

طریقه مصرف: دم کرده حاصل از یک گرم برگ خردشده توت فرنگی را در یک فنجان آبجوش ریخته و برای چند بار در روز به همین شکل مصرف شود.

ویژگی (مزاج): دارای طبیعت خنک، مرطوب، شیرین و ترشی می باشد.

Wild Strawberries

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید